در جستجوی منابع مالی برای موسسات خیریه

همیشه زحمات زیادی برای راه اندازی یک موسسه خیریه برداشته می‌شود. از رساندن یک ایده به عمل راه بس درازی در پیش است. این در حالی است که معمولا در ابتدا به مراتبط راحت‌تر می توان به کمک های خیرین امیدوار بود تا بعد از گذشت چند سال. بنابراین از همان ابتدا باید به فکر حامیان مالی پایدار بود که می‌تواند شامل اشخاص یا دولت‌ها و در یکی از بهترین حالت‌ها برگزاری مراسمی به منظور جمع آوری کمک باشد. یکی از بهترین راه‌ها الگو برداری از موسسات موفق است- به عنوان مثال یک موسسه در مراسم سالانه خود در سطح شهرتوانست ۱.۹ میلیون یورو برای مقابله با ایدز جمع آوری کند http://news.malaysia.msn.com/top-stories/tens-of-thousands-attend-20th-v... - و صد البته باید تلاش نمود که تا حد امکان آن‌را محلی سازی نمود. شاید در یک کشور برگزاری نمایش مد لباس راه خوبی باشد اما در جای دیگری به هیچ عنوان عملی نباشد. اما حداقل با معرفی آنان و محلی‌سازی میتوان به راه‌های جدیدی دست یافت. برای همین اینجا چند موردی را که اخیرا دیده‌ام می‌نویسم و امیدوارم دوستان دیگر هم در ادامه این مطلب به من کمک کنند.
- بازارچه‌های فصلی را همیشه دیده ‌ایم اما در موردی که من دیدم و برای بچه‌های کار کمک جمع می‌شد چند مورد جالب وجود داشت: با خرید بلیط ورودی به همه تی شرت‌هایی می‌دادند که نام اسپانسرهای مراسم پشت آن و در جلویش آرم موسسه و تاریخ برگزاری بازارچه چاپ شده بود. از چند ماه قبل از همه مشاغل متفاوت دعوت کرده بودند پس از ترشی و مربای خانگی بود تا آتلیه عکاسی, چند سازمان خیریه که محصولات مدد‌جویانشان را می‌فروختند تا خانم نقاشی که بچه ها زیر نظرش نقاشی می‌کردند و همان جا قاب می‌گرفت و تحویل می‌داد. ساعت ۴ هم همه تی شرت‌ها را روی لباس‌هایشان پوشیدند و به صورت نمادین ۱۰ – ۱۵ دقیقه در خیابان های اطراف پیاده‌روی کردند.
- من معمولا نامه‌ای می‌گیرم که درخواست کمک برای بچه‌های مبتلا به سرطان است. این نامه‌ها علاوه بر مطالب همیشگی, معمولا حاوی برچسبی است که نام و آدرس من را روی آن نوشته و می‌توانم برای پاکت پستی از آن استفاده کنم و گاهی هم دفترچه‌های یادداشت کوچکی دارد که مثلا با نقاشی‌های بچه ها تزئین شده است.

اشتغال و کارآفرینی

نظرات

payasanjesh's picture

payasanjesh

08.16.12

تشکر

;