پیام کوتاه یورگن گریسبک موسس سازمان جهان فوتبال خیابانی به پرتویی‌ها...

یورگن گریسبک در سال ۲۰۰۲ سازمان "جهان فوتبال خیابانی" را تاسیس کرده و تا به امروز جوائز بین المللی متعددی را برای فعالیت‌های جالب این سازمان از آن خود ساخته است. "بنیاد شوآب" وی را در سال ۲۰۱۱ به عنوان "کارآفرین اجتماعی برتر اروپا" معرفی کرده است. یورگن همچنین مشاور سازمان جهانی فوتبال (فیفا) و اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در زمینه مسئولیت اجتماعی شرکتی است.

بعد از نشر مقاله ای در مورد سازمان جهان فوتبال خیابانی در تارنمای مدرسه پرتو، آقای گریسبک در ایمیلی اختصاصی به مخاطبین تارنمای مدرسه پرتو و کارآفرینان اجتماعی فارسی زبان، می‌نویسد:

"قبل از هرچیز پیروزی خارق العاده تیم ملی فوتبال ایران را در راهیابی به جام جهانی فوتبال سال آینده در برزیل تبریک می‌گویم.
می‌دانم که این روزها، هم از لحاظ فوتبال و سایر دست آوردهای ایران در زمینه ورزش و هم به دلیل انتخاب دولتی جدید که می‌تواند فرصت‌های جدیدی را به ارمغان آورد، روزهای هیجان انگیزی برای ایران است.
به عنوان یک کارآفرین اجتماعی باور دارم که الان بهترین زمان برای استفاده از این فرصت و ایجاد راه‌ حل‌های خلاق برای مقابله با چالش‌های اجتماعی است. امیدوارم که خبر موفقیت‌های بیشتر و بیشتر شما کارآفرینان اجتماعی ایرانی را در آینده نزدیک از طریق وب سایت مدرسه پرتو بشنوم.
همواره موفق و پیروز باشید."

در سراسر دنیا سازمان‌هایی هستند که از طریق فوتبال، جوامع محلی را توانمند می‌سازند و به مسائلی چون پیشگیری از اچ آی وی، توانمندسازی جوامع محلی و یا گسترش صلح می‌پردازند. شبکه "جهان فوتبال خیابانی" در حال حاضر ۸۰ سازمان این گونه را در ۶۰ کشور مختلف دنیا به هم متصل کرده است. ماموریت "جهان فوتبال خیابانی" تغییر جهان از طریق فوتبال است. این سازمان به قدرت خاص فوتبال برای تغییر زندگی افراد و متحد ساختن آنها برای رسیدن به هدفی مشترک باور دارد. با در تماس گذاشتن اعضای شبکه ارتباطیش در اقصی نقاط دنیا با شرکای دنیای ورزش، تجارت، سیاست و خیریه، "جهان فوتبال خیابانی" امکانات زیادی را به طرح‌های توسعه محلی می‌برد. دستاورد این کار مشترک، برنامه‌های قوی‌تر، شراکت‌های جدید پایدار و طرح‌های اجتماعی حول رویدادهای مهم فوتبال مانند جام ملتهای اروپا وجام جهانی فوتبال بوده است. در سال ۲۰۱۲، تعداد اعضای شبکه "جهان فوتبال خیابانی" به ۷۰۰ هزار نفر رسید.

برای خواندن درباره سازمان جهان فوتبال خیابانی اینجا کلیک کنید.

آموزش و توانمندسازی
;