۱۶ اردیبهشت "روز کار داوطلبانه"

آیا شما نمی‌توانید با بازدید یک روزه از مرکز سالمندان یا مراکز بیماران خاص، آنها را خوشحال کنید؟ آیا شما نمی‌توانید یک روز یک برنامه موسیقی برای کودکان بی سرپرست برگزار کنید؟ آیا نمی توانید فقط یک روز کودکان بی سرپرست را در مورد کامپیوتر ، موسیقی و... مورد آموزش قرار دهید؟ آیا نمی‌توانید یک روز به پاکسازی جنگل ابر بپردازدید؟ آیا نمی‌توانید یک روز به چک آپ سلامت بهداشت دهان و دندان کودکان بنیاد خیریه کودک بپردازید؟ آیا نمی توانید یک مدرسه در منطقه اطراف تهران را رنگ آمیزی کنید ؟ آیا نمی توانید به دانش آموزان و کودکان ما آموزش دهید که چگونه پول تو جیبی خود را مدیریت کرده و پس انداز کنند؟

مرکز ترویج حاکمیت و مسئولیت شرکتی ، سازمانی مردم‌نهاد است که با هدف ترویج مفهوم حاکمیت و مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها و تسهیل فضای کسب‌ و کار مسئولانه در نظر دارد برای ترویج فرهنگ کار داوطلبانه توسط کارکنان، یک روز از سال را با عنوان «برنامه‌های داوطلبی کارکنان» نامگذاری کند. در این روز کارکنان شرکت‌ها در برنامه‌های داوطلبانه‌ای شرکت می‌کنند که به کاهش مشکلات و چالش‌های اجتماعی کمک می‌کند که می‌تواند به صورت مستقل یا با همکاری یک سازمان مردم نهاد صورت گیرد.
این فراخوان از بنگاه‌های اقتصادی و سازمان‌های مردم نهاد می‌خواهد با پیوستن به مرکز ترویج حاکمیت و مسئولیت شرکتی یک روز برای کار داوطلبانه کارکنانش مشخص کند و تعیین کند که در آن روز چه فعالیت‌هایی انجام خواهد داد؛ یعنی برای فعالیت‌های داوطلبانه آن روز برنامه ریزی و سیاست‌گذاری کند و حتی یک سازمان مردم نهاد را برای همکاری معرفی کند.
این کار می‌تواند در هر روزی انجام شود . هر شرکت می تواند برای خود یک دستور العمل داوطلبی کارکنان داشته باشد و این دستور العمل را به فرایندهای منابع انسانی خود وصل کند. این روز یک روز نمادین است که برای فرهنگ‌سازی انجام می شود.اما در حال برنامه ریزی هستیم ، در مرحله اول از شرکت‌های داوطلب و سازمان‌های مردم نهاد و افراد داوطلب ثبت نام به عمل می آوریم سپس متناسب با پروفایل این گروه‌ها کمپین‌ها و برنامه‌هایی را تعریف می‌کنیم و به شرکت‌ها اعلام می کنیم و شرکت‌ها را به سازمان‌های مردم نهاد وصل می‌کنیم و در واقع ما فقط تسهیلگری می‌کنیم . شرکت‌ها می‌توانند فراخوان این روز را در تابلو اعلانات خود نصب کند و یا از طریق اتوماسیون اداری ، ایمیل ، به همکاران خود اعلام کنند. سازمان‌های مردم نهاد نیز نیازهای خود را به ما اعلام کنند تا متناسب با نیازهای انان طرح‌هایی تعریف شود.
برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:
http://eviran.ir/
با سپاس
مرکز ترویج حاکمیت و مسئولیت شرکتی

اشتغال و کارآفرینی
;