هفت وبلاگ برتر در زمینه کارآفرینی اجتماعی


اکوینگ گرین،  وبلاگ های در ادامه را به عنوان تارنماهای برتر در حوزه کارآفرینی اجتماعی معرفی می کند. این وبلاگ ها حاوی مطالب و نکات قابل توجه ای در حوزه ی کارآفرینی اجتماعی و سازمان های مردم نهاد هستند.

چطور دنیا را تغییر دهیم

blog.guykawasaki.com

این وبلاگ توسط گای کاوازاکی نوشته می شود . دراین تارنما مطالب مورد علاقه ی علاقمندان به سازمان های غیر انتفاعی و کارآفرینی اجتماعی ، معرفی مشاغل در این زمینه، و مطالب مشوق برای فعالان این حوزه منتشر می شود. این وبلاگی است که باید خوانده شود. در این وبلاگ با آخرین موضوعات در حوزه ی کارآفرینی اجتماعی  آشنا می شوید.

اسپیر چینج

http://www.social-marketing.com/blog/

این تارنما به موضوعات مربوط به بازاریابی اجتماعی می پردازد. در واقع مطالب کاربردی در حوزه بازاریابی برای تشویق و تغییر رفتارهای اجتماعی در حوزه های بهداشتی و اجتماعی موضوعات مورد اشاره در این تارنما هستند. علاوه بربه اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد سازمان ها و مراکز ی که روی تغییرات اجتماعی کار می کنند، این تارنما منابع ارزشمندی برای استفاده ی کارآفرینان اجتماعی معرفی می کند.

خوش بگذران و کارهای خوب انجام بده

havefundogood.blogspot.com

این تارنما برای کسانی نوشته می شود که که می خواهند تغییرات مثبتی در جامعه انجام دهند و درعین حال از وقت شان لذت ببرند.  این تارنما توسط بریت براو نوشته می شود.

سوشال روی

www.socialroi.com

این تارنما در تلاش است که اخبار مربوط به کارآفرینی اجتماعی را پوشش دهد. همچنین نکته جالب این تارنما معرفی مشاغل مرتبط به کارآفرینی اجتماعی و حوزه ی سازمان های مردم نهاد است.

نان پروفیت تایمز

nptimes.blogspot.com

اگر می خواهید از آخرین اطلاعات و موضوعات سازمان های مردم نهاد آگاه شوید این وبلاگ را بخوانید.  مطالب این بلاگ به صورت روزانه به روز می شود و همیشه مطالب تازه ای در حوزه ی سازمان های مردم نهاد در این تارنما خواهید یافت . در این تارنما مطالب کاربردی جایگاه ویژه ای دارند. مطالبی مثل اینکه چطور یک گزارش خوب بنویسیم یا چطور یک مطلب را در فضای وب منتشر کنیم از موضوعات منتشره است.

آدیماس

www.audeamus.com

این وبلاگ شبیه فروشگاهی است که همه چیز دارد. هر موضوعی که در حوزه کارآفرینی اجتماعی تصور می کنید در این تارنما قابل یافتن است. موضوعات در چارچوب هایی مثل کتاب ها و ابزارها یا چطور محیط زیستی رفتار کنیم و غیره طبقه بندی شده اند.

لبه ی اجتماعی

www.socialedge.org/blogs

مطالب این تارنما به صورت هفتگی تازه می شوند.منابع مورد استفاده در این بلاگ بسیار گسترده و متنوع هستند. مثلا یک نویسنده تجاربش را در مورد راه اندازی پروژه های انرژی پاک می نویسد. دیگری به شما روش های بازاریابی را یاد آوری می کند. با خواندن این تارنما هرگز احساس خستگی نمی کنید. در این وبلاگ با خواندن مطالب کاربردی در حوزه های مختلف کارآفرینی اجتماعی و سازمان های مردم نهاد با تجارب بسیار زیادی آشنا می شوید.

اشتغال و کارآفرینی
;