گیر کار کجاست؟

کارآفرین اجتماعی در سطح کلان به مسائل اجتماعی می پردازند. همان طور که کارآفرینان تجاری صنایع جدیدی را به کلی بوجود می آورند یا متحول می سازند، کارآفرینان اجتماعی مانند عامل تغییر در اجتماع عمل می کنند. آنها به فرصتهایی چنگ می زنند که دیگران به راحتی از کنار آنها می گذرند، روشهای جدید اختراع می کنند و اشاعه می دهند و راه حل های پایدار ارائه می دهند که سرمایه اجتماعی خلق می کنند.

بر خلاف کارآفرینان تجاری، کارآفرینان اجتماعی به تولید سرمایه اجتماعی می پردازند، نه سرمایه مالی. و بر خلاف اکثریت سازمانهای غیر – سود ده، هدف آنها تاثیرات کوتاه مدت نیست بلکه تغییراتی است که تغییرات دراز مدت و اساسی ایجاد کنند.

کارآفرین اجتماعی، گیر کار را در بخشی از جامعه تشخیص می دهد و راههایی برای گشایش آن ارائه می دهد. برای ما بگویید گیر کار در جامعه شما کجاست؟ شاید کلید آن، دست یکی از کارآفرینان پرتو باشد.

اشتغال و کارآفرینی

نظرات

naser1364's picture

naser1364

06.25.11

شاید خیلی ها گیر کار را بدونن اما راه حل درست و خلاقانه ای برای آن ندارند که باید از کارآفرینان اجتماعی مدد گرفت!
به نظر من شدت گرفتن آسیب های اجتماعی یکی از این گیرهاست که باید رفع کرد

sin2sin's picture

sin2sin

06.25.11

گیر کار جامعه من اینه که راحت طلبن و کم تلاش. چه کار کنیم فعال بشن؟

darchin's picture

darchin

06.27.11

شايد گير اصلي جامعه امروزي ما ايسنت قشر عظيمي از آن پذيرفته است كه ديگر كاري نمي تواند انجام دهيد و سرنوشت او در ايران همين است. ( اين مطلب را از صحبت هايي كه با مردم عادي در اتوبوس داشته ام ذكر مي كنم)

shahmansouri's picture

shahmansouri

06.27.11

به نظرم اين سوال از يك طرف آنقدر كلي هستش كه هر آسيب اجتماعي ميتونه جوابش باشه و شايد به راحتي هم نشه گفت كه كدام يك از اين موارد از «مهم‌ترين» مشكلات هستند. هر جامعه‌اي يك سيستم بزرگ با جنبه‌هاي مختلف است، كه در يك جامعه‌ي كمتر توسعه يافته هر كدام از اين جنبه ها ميتونه مشكلات و گرفتاري‌هايي داشته باشه ... شايد بهتر باشه كارآفرين اجتماعي از دريچه‌ي علاقه شخصي خودش سراغ يكي از اين مسايل (فرق خاصي هم نداره كه كدوم) بره تا اينكه سعي كنيم كشف كنيم گير كار كجاست ... گير كار وقتي تا حدي حل ميشه كه از جنبه‌هاي مختلف به اين پازل بپردازيم .. دقيقا اون جنبه اي كه به نظرمون جذاب‌تر مياد

saideh's picture

saideh

11.14.11

با نوید برای این ناامیدی همه گیر موافقم.ولی بابک هم درست گفته.شاید بهتره بپرسیم گیر کار کجا نیست و از طرفی سمانه هم درست میگه خیلی از ما تنبلیم برای ایجاد تغییر.
من فکر میکنم در سن دانشجویی و دانش آموزی اشخاص باید آموزش کارآفرینی ببینند .سنی که هنوز امید زیاد و انرژی زیاد داریم.و می خوایم عمیقا می خوایم که کاری کنیم و چیزی رو عوض کنیم.پتانسیل این دو گروه سنی بسیار زیاده اگر دریابیم شون.

مرضیه's picture

مرضیه

09.09.12

گیر کار اینجاست که بیشتر سخن میبینیم تا عمل ! به عنوان مثال همه ما میبینیم که بسیاری از جوانان از دین فرار میکنند و در برخی موارد اون رو عامل بدبختی خودشون میدونند ولی در عمل هیچ تلاشی برای فهم درست دین به اونها ارائه نشده ! فقط حرف و حرف و حرف !

;