فراخوان معرفی کارآفرینان برتر اجتماعی

مرکز ترویج حاکمیت و مسئولیت اجتماعی قصد دارد با معرفی بهترین نمونه‌های کارآفرینان اجتماعی ایرانی، آنان را به بنیاد شواب معرفی کرده تا در رقابت سالانه این بنیاد شرکت کنند و در صورت برنده شدن به عضویت شبکه کارآفرینان اجتماعی شواب درآمده و از مزایای آن چون شرکت در اجلاس سالانه داووس، بورس مطالعاتی به دانشگاههای هاروارد ، استنفورد و ... بهره‌مند گردند.

مهلت ثبت نام: تا پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۲
زمان اعلام نتایج: توسط بنیاد شواب تعیین خواهد گردید.

بنیاد شواب
بنیاد کارآفرینی اجتماعی شواب، در سطوح منطقه ای و بین المللی سکوهای غیرموازی ایجاد می‌کند که مدل‌های پیشرفته و پیشرو در زمینه نوآوری اجتماعی پایدار را معرفی کند.

این بنیاد با شناسایی گروهی از کارآفرینان اجتماعی منتخب، آنان را در ایجاد دستورالعملی جهانی، منطقه ای و صنعتی برای بهبود وضعیت جهان دخیل می‌کند. این کار با همکاری نزدیک با دیگر ذینفعان مجمع جهانی اقتصاد انجام می‌شود.

کارآفرین اجتماعی سال:
یکی از مهمترین فعالیت‌های این بنیاد در زمینه کارآفرینی اجتماعی شناسایی و معرفی بهترین کارآفرینان در جهان است. هر ساله بنیاد شواب تعداد ۲۰ تا ۲۵ نفر کارآفرین را از میان درخواستهای رسیده از تمام دنیا انتخاب میکند. تا امروز شبکه کارآفرینان اجتماعی منتخب شواب به ۲۵۰نفر رسیده است.

فرایند مشارکت بدین ترتیب است که کارآفرینان اجتماعی پروفایل خود را همانطور که در ضمیمه آمده است برای مرکز ترویج حاکمیت و مسئولیت اجتماعی شرکتی می‌فرستند. این مرکز با بنیاد شواب همکاری دارد و درخواست‌های کارآفرینان اجتماعی ایران را برای بنیاد شواب می‌فرستد. در مرحله بعد بنیاد شواب با مشورت متخصصان محلی درخواست‌ها را بررسی می‌کند و یک عده از کارآفرینان را برای دور نیمه نهایی انتخاب می‌کند. در مرحله بعد شواب بازدید از محل و مصاحبه به عمل می‌آورد و افراد را برای دور نهایی انتخاب می‌کند. سپس برندگان توسط هیات مدیره بنیاد شواب انتخاب می‌شوند و در مرحله نهایی برندگان اعلام می‌گردند.

مزایا
برندگان منتخب در شبکه جهانی کارآفرینی اجتماعی بنیاد شواب قرار می‌گیرند. بر این اساس آنها می‌توانند به دیگر کارآفرینان اجتماعی ارتباط برقرار کنند. از دیگر مزایای پیوستن به این شبکه استفاده از خدمات مشاوره و بورس دوره‌های تحصیلی در دانشگاه‌های معتبر جهانی چون دانشکده مدیریت هاروراد و دانشگاه استنفورد می‌باشد. برندگان همچنین به جلسه منطقه ای مجمع جهانی اقتصاد که به حوزه کاریشان مربوط باشد دعوت می‌شوند. برندگان زیر چهل سال یا برندگان فوق برتر به شبکه رهبران جوان جهان، در مجمع جهانی اقتصاد خواهند پیوست. برندگان همچنین امکان این را دارند که به اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس دعوت شوند.

معیارهای انتخاب
تغییر اجتماعی بنگاه اجتماعی باید از طریق به کار گیری رویکردهای نوآورانه و عملی منجر به تغییر اجتماعی و زیست محیطی بشود و به طور کل برای جامعه مفید باشد.

نوآوری می‌تواند به صورت‌های زیر اتفاق بیفتد:
• محصول یا خدمات جدیدی
• روش تولید یا توزیع جدید
• استفاده از نیروی کار جدید
• ارایه شکل بندی جدیدی از محصولی که قبلا وجود داشته، به صورتی که گروه‌های نیازمند جامعه بتوانند از آن استفاده کنند.‌
• ساختار سازمانی جدید یا مدل‌های جذب منابع جدید پایداری سازمانی پایداری سازمانی مفهوم گسترده‌ای در شواب دارد.

لطفا فایل پی دی اف را ملاحظه فرمایید و برای اطلاعات بیشتر با [email protected] تماس حاصل فرمایید.

آموزش و توانمندسازی
File Attachment: 
;