درباره پرتو

هدف ما 

مدرسه کارآفرینی اجتماعی پرتو، کار خود را با هدف ارایه آموزش‌های کارآفرینی اجتماعی به منظور توسعه راه‌حل‌های عملی برای مشکلات اجتماعی، در تابستان سال ۱۳۸۹ آغاز کرد. دستاوردهای ارزشمند کارآفرینان اجتماعی کشورمان چون جبار باغچه‌بان (مؤسس اولین مدرسه ناشنوایان ایران) و ارسن میناسیان (مؤسس اولین خانه سالمندان ایران) که توانستند با وجود چالش‌های زیاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، مرهمی برای دردهای جامعه بیابند، انگیزه‌ای برای برداشتن اولین گام‌ها در این راه شد. در طول سال‌های گذشته مدرسه پرتو با ارایه دوره‌های تخصصی در زمینه کارآفرینی اجتماعی، فعالان و علاقمندان به فعالیت در این حوزه را از طریق مهارت‌آموزی، در سطوح مختلف حمایت کرده است و همچنان به ارایه این خدمات، به خصوص برای گروه‌هایی که دسترسی کمتری به آموزش‌های تخصصی دارند، ادامه می‌دهد.

لازم به ذکر است که فعالیت‌های آموزشی مدرسه پرتو، به کارآفرینی اجتماعی ختم نمی‌شود. در سال ۱۳۹۱ و با توجه به نیاز دانش‌آموخته‌گان مدرسه و خلاءهای آموزشی در زمینه مهارت‌های ترویج‌گری، مدرسه پرتو تصمیم گرفت تا علاوه بر کارآفرینی اجتماعی، به ارایه آموزش‌های تخصصی در زمینه «ترویج و حمایت‌گری» نیز بپردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره‌های آموزش ترویج‌گری از تارنمای «مدرسه ترویج و حمایت‌گری پرتو» دیدن کنید.

ارزش‌های ما 

کار تیمی: ما همکاران مدرسه پرتو با به رسمیت شناختن سبک‌های کاری مختلف، دست در دست و گام به گام در کنار یکدیگر، در جهت دستیابی به اهداف مدرسه گام برمی‌‌داریم. 

شفافیت فرایند آموزش: مدرسه پرتو نسبت به منابع کسب دانش، فرآیند، تکنیک‌ها و محتوای آموزشی و کلیه فعالیت‌ها و قواعد و مقررات مدرسه، شفاف عمل می‌کند. 

حریم خصوصی: همراهان مدرسه پرتو می‌توانند با نام خود و یا نام کاربری انتخابی، در مدرسه عضو شوند. مدرسه پرتو، اطلاعات شخصی افراد را با هیچ فرد، مؤسسه و یا سازمان سومی (برای تبلیغات و یا سایر دلایل) به اشتراک نمی‌گذارد. 

توانمندسازی: طراحی محتوای آموزشی مدرسه پرتو با هدف «توسعه پایدار» و در راستای افزایش مهارت‌های تحلیلی، حل مسئله، مشارکت اجتماعی و تصمیم‌گیری جمعی صورت می‌گیرد. از این رو دانش‌آموخته‌گان مدرسه به جای «دریافت پاسخ مسئله»، می‌آموزند که «چگونه یک مسئله را حل کنند». 

کاربردی بودن: مدرسه پرتو بر موضوعات تئوریک تکیه نمی‌کند. مباحث و محتوای آموزشی، شامل مثال‌های عملی و واقعی و راه‌حل‌های اجرایی‌ست. 

برابری: دانش‌آموخته‌گان مدرسه پرتو از هر روستا، شهر و یا استان و با هر نوع عقیده و تاریخچه، دارای «حقوقی برابر» برای استفاده از خدمات مدرسه هستند. 

مدرسه کارآفرینی اجتماعی پرتو فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ و با پشتیبانی موسسه اوراسیا آغاز کرده و خدمات خود را با هدف افزایش مهارت‌های کارآفرینی اجتماعی ارایه می‌دهد. مدرسه پرتو هیچ جریان سیاسی را در ایران و یا سایر نقاط جهان حمایت نمی‌کند.